law for free 999
Friday, February 28, 2014
If 3.5 lbs of bananas cost 98 cents how much would 1 lb cost?
If 3.5 lbs of bananas cost 98 cents how much would 1 lb cost?
1 lb of said bananas would cost 28 cents. Divide 98 by 3.5 and you will have the answer.
No comments:
Post a Comment
Newer Post
Older Post
Home
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment